Gayrimenkul sertifikası nedir?

18 Ekim 2021
Yorum yok
Gayrimenkul sertifikası nedir

ayrimenkul sertifikası nedir , gayrimenkul projelerine bireysel ve kurumsal yatırımcıların SPK denetimleriyle ortak olmalarını sağlayacak bir yatırım aracıdır. Bu sayede küçük yatırımcıya büyük projelere yatırım yapma, ortak olma fırsatı sunulacaktır. Yani, gayrimenkul sertifikası ile pay alım yöntemiyle paranız kadar yatırım yapma fırsatı bulacaksınız.

Gayrimenkul sertifikası Türkiye’de ilk defa TOKİ ve Makro işbirliğiyle Park Mavera 3 projesiyle uygulanacak. Topraktan yatırıma ortak olmak isteyen her gelir grubundan yatırımcılar dilerse projenin teslimine kadar bekleyebilecek, dilerse yatırımını o anki borsa değerinden nakit paraya dönüştürebilecek. Proje ilerledikçe, bölgesel yatırımlar tamamlandıkça yatırımınız değerlendirecek.

Gayrimenkul sertifikası için Borsa İstanbul’da 29-31 Mart tarihleri arasında talep toplanmaya başlanacak. Elinde yeterli sayıda gayrimenkul sertifikası bulunan yatırımcılar sertifikaları karşılığında diledikleri gayrimenkul veya iş yerinin sahibi olabilecek. Elinde yeteri kadar sertifikası olmayan veya mülk talep etmeyen yatırımcılar ise; sertifikalarına konu olan yerlerinin ihraççı tarafından piyasa koşullarında satılmasından sağlanacak satış tutarının sertifikaları oranında kendilerine dağıtılmasını tercih edebilecek.

admin

"İça Grup Medya Bilişim Mimarlık İnşaat Sanayi Ticaret Ltd Şti Tanıtım, reklam, sosyal medya hizmetleri, program yazılım web sitesi kurusal hizmetleri Plan, proje, anahtar teslimi, tadilat, onarım, yapsat. Emlak gayrimenkul değerlendirme hzimetleri İç ve dış tasarımlar. Kurumsal kimlik yönetim kuruluş hizmetlerimiz. Sürekli gelişen ve değişen sistemde hızlı ve etkili çözümler sunmaktır" ALT FİRMALARIMIZ BY EMLAK TAVAN DUVAR BY İLYAS ÇALIŞ BY DESİNG

Yorum Yap