Develi Tarihi Elbiz Parkı Güzelliği

30 Ağustos 2021
3 Yorum
Develi Tarihi Elbiz Parkı Güzelliği

Develi Tarihi Elbiz Parkı Güzelliği, By Emlak Develi ilan sitesinde sizlere bugün develi tarihinde develinin güzelliği olan Elbiz Parkı hakkında bilgi veriyoruz

Tarihi

Tarihi

Develi Tarihi Elbiz Parkı Güzelliği, Kayseri’ nin Develi İlçesinde bulunan Bizans Döneminin Bizans Kralının kızının şifa bulması için yaptırdığı Havuz yaklaşık olarak 1000 yılı aşkın süredir varlığını korumaktadır.

Develi İlçesinde bulunan Elbiz Parkının içerisinde bulunan havuz Bizans dönemine aittir. Havuzu 1050 yılında yapılan bir tarihi eser olarak develide varlığını halen sürdürmektedir.

400 Bin Yıllık Çınar Ağaçı

400 Bin Yıllık Çınar Ağaçı

Yaklaşık olarak 400 bin yıllık bir çınar ağacının olması ve ayriten içeriside alabalık yetişmekte olan bir 1000 yıllık bir havuz bulunmaktadır

Geçmişten Günümüze Gelişen Elbiz Parkı

Geçmişten Günümüze Gelişen Elbiz Parkı

İnsanların aileleri ile beraber oturup çay içtikleri bir eser haline gelen par içerisinde çeşitli ağaçların ve yeşilliklerin süslediği bir doğa harikası olarak Develi’nin göz bebeklerinden olmuş durumdadır.

Özellikler akşamları rahatlamak isteyen kişilerin sıklıkla vakit geçirdiği bir alana dönüşmüş durumdadır. Yanı sıra Çoçuklar için bölümler oluşturalar çocuklarınızın eğlenceli vakitler geçireceği bir yer haline bürünmüştür.

Günümüzden Elbiz Parkı

Günümüzden Elbiz Parkı

Elbiz Parkı’nda Sizlerin oturup sohbet edeceğiniz bölümler oluşturularak doğa ile iç içe hisseteçeğiniz ve geçmişten kalan eserler ile baş başa olacağınız bir aile mekanı olmuştur.

Bunun yanı sıra düğün yapmak isteyenler için Parkın içerisinde bulunan açık ve kapalı alan olmak üzere iki türlü düğün yapabileceğiniz bir mekan olarak insanların dikkatinden kaçmayan ve çok tercih edilen bir eser haline gelmiş durumda , kim istemez ki 1000 yıllık havuzun başında bir düğün yapıp 400 bin yıllık çınarla hatıra kareler çekilmek.

Develi Tarihi Elbiz Parkı Güzelliği

Konumu

Develinin merkezeinde yer alan birkaç dakikalık yürüyüş ile sizlere 2 adım uzaklıktadır.

Elbiz de vakit güzel vakitler geçirmek buraya gelip parkı içerisinde bulunan tarihi eserleri görmeden gitmemelisiniz, mutlaka uğrayacağınız yerler arasına ekleyiniz.

Menü Olarak

Özenle hazırlanan çaydanlık ile sunulan çay  yanı sıra dondurma ve diğer içeceklerin sunulduğu bir aile mekanı

admin

"İça Grup Medya Bilişim Mimarlık İnşaat Sanayi Ticaret Ltd Şti Tanıtım, reklam, sosyal medya hizmetleri, program yazılım web sitesi kurusal hizmetleri Plan, proje, anahtar teslimi, tadilat, onarım, yapsat. Emlak gayrimenkul değerlendirme hzimetleri İç ve dış tasarımlar. Kurumsal kimlik yönetim kuruluş hizmetlerimiz. Sürekli gelişen ve değişen sistemde hızlı ve etkili çözümler sunmaktır" ALT FİRMALARIMIZ BY EMLAK TAVAN DUVAR BY İLYAS ÇALIŞ BY DESİNG

Yorum Yap