Adım Adım Ev Satın Alma Rehberi

29 Ağustos 2021
Yorum yok
Adım Adım Ev Satın Alma Rehberi

Adım Adım Ev veya Gayrimenkul Satın Alma Rehberi ile Bir ev satın alırken nelere dikkat etmeliyiz, ev alım süreci nasıl işliyor , alacağımız kararla finansal olarak bizi nasıl etkileyebilir, evin alım sürecini en hızlı ve doğru şekilde nasıl tamamlarız ve alacağımız evin özellikleri bizler için nasıl olmalıdır. Konut kredisi işlemlerini nasıl tamamlayabiliriz bunun gibi bir ev seçerken nelere dikkat etmemiz gerekir adlı yazımıza adım adım ev satın alma rehberi yazımızda topluyoruz By Emlak olarak hizmete devam ediyoruz

Bütçemizi Kontrol Ediyoruz

Adım Adım Ev Satın Alma Rehberi

Adım Adım Satın alabileceğimiz konut veya gayrimenkulün ne kadar bütçe ayırabileceğimizi belirleyerek başlıyoruz, Alacağımız ev için bütcemizin yetersizliği söz konusu ise bu nedenle banka kredisi kullanmamız gerekiyor ise bankadan ne kadar kredi alabileceğimizi belirlememiz ve bunun için bakalar ile görüşmeliyiz.

Peki bankadan alacağımız kredinin faiz oranları ne kadar olacak, kaç ay vade ile kredi alacağız gibi bilgileri alacağımız konut , daire veya gayrimenkul için belirlediğimiz fiyat ve ödeme yönünden zorluk çekmeyeceğimiz kısa vadeli az faizli kredilere başvurabiliriz.

Alaçağınız Ev Veya Gayrimenkul Özelliklerini Belirliyoruz

Alaçağınız Ev veya Gayrimenkul Özelliklerini Belirliyoruz

Satın almak istediğimiz gayrimenkul hangi muhitte olacağı gibi metre karesi , oda sayısı, bina yaşı gibi özellikleri bir liste halinde hazırlamamız bizler için hedefimizi belirleyecek bir konut için ön plan olacaktır. Ancak bu özellik seçimlerini bütçemiz doğrultusunda hazırlamamız gerekmektedir. Bunun için ise bir emlak danışmanından ön bilgilendirme olarak ev fiyatları ve bulunduğu konum veya cephe ve özellik bakımından bir fiyat listesi talep edebilirsiniz.

Gayrimenkul Danışmanınızı Doğru Seçmek

Adım Adım Ev Satın Alma Rehberi

Ev satın alma sürecinde, karar verirken profesyonel destek almak işinizi kolaylaştıracaktır. Satın alınacak evin bulunduğu muhitteki gayrimenkul danışmanlarının portföylerini gözden geçirip, size en uygun olanını seçebilirsiniz. İşinin ve bölgesinin uzmanı olan bir gayrimenkul danışmanı bütçe ve beklentinize uygun seçenekleri sizin için sıralayacaktır.

Almak istediğiniz konut için ve bu süreçte oluşabilecek sorunların çözümlenmesi sizler için yorulmadan hızlı bir şekilde hayalinize kavuşturacak bir gayrimenkul alabilme faydası katacaktır. İşini uzmanına bırakarak size uygun gayrimenkulü beraber seçebileceğiniz bir danışman mutlaka bulmanız gerekmektedir.

Daha sonrasın da oluşabilecek sorunların olmaması için bir Professional den yardım almak doğru bir seçim olacaktır.

Hangi Gayrimenkulu Almalıyız

Beğendiğiniz Evlerin Listesine Bakıyoruz

Beğendiğiniz Evlerin Listesine Bakıyoruz

Gezdiğiniz evlerin içinde kendinizi hayal edin ve özelliklerini size hissettirdikleriyle birlikte not edin. Aradığınız evin özelliklerini ve bütçenizi biliyorsunuz. Şimdi işinde uzman bir gayrimenkul danışmanının gösterdiği konutlar arasında bir tercih yapmanız gerekiyor. Notlarınızı karşılaştırın ve seçeneklerin hangisinin beklentilerinizle uyumlu olduğunu bulun.

Gezdiğiniz ve görsüğünüz evler içinde kendinizi hayal ederek başlayabilirsiniz size hissettirdiklerini not alabilirsiniz. Daha sonrasında ise yazmış olduğunuz listede bulunan özelliklerin çoğunu hangi ev karşılamaktadır ve tabiki bütçeniz yönünden hangisi sizler için daha uygundur karşılaştırması yaparak gayrimenkul danışmanıza seçtiğiniz ev hakkında bilgi vererek gerekli işlemleri başlatmasını isteyebilirsiniz.

Şimdi Teklif Zamanı

Adım Adım Ev Satın Alma Rehberi

Seçtiğiniz ev ile ilgili bir pazarlık yapmanız ve danışman arkadaştan evin sahibi ile bir pazarlık yapmasını isteyebilirsiniz. Bu şekilde satın alacağınız

Daha sonrasında vazgeçtiğiniz gayrimenkul danışmanını mağdur etmiş olmazsınız bu şekilde Professional ve faydalı bir hizmet alabilirsiniz.

Son Olarak Konut Kredisi İşlemlerini Tamamlıyoruz.

Son Olarak Konut Kredisi İşlemlerini Tamamlıyoruz.

Satın alma teklifiniz kabul edildikten sonra, konut satın alımınız için harekete geçebilirsiniz. Konut kredisi kullanarak ev satın almayı planlıyorsanız, kredi notunuz yüksekse ve kredi çekmeniz için hiçbir sorun yoksa şanslısınız. Bu aşamada konut kredisi çekeceğiniz bankayı seçebilirsiniz. Konut kredisi çekeceğiniz bankanın faiz oranları kadar sunacağı vadeler ve kolaylıklara dikkat etmelisiniz.

Satın alma teklifiniz kabul edildikten sona konut alımı için harakete geçebiliriz.

Bankadan alacağımız kredi miktarını ve faiz oranlarını öğrenmiştik ve satın alacağımız evin fiyatınıda netleştirdikten sonra bankadan çıkabilecek kredimiz fazlası ile yetiyorsa artık ihtiyacımız olan kadar bir başvuru yapıyoruz.

Bunun için

  • Evin Fiyatı
  • Komisyon Masrafı
  • Diğer Masraflar

Gibi masrafları emlak danışmanımızdan hesaplamasını rica ederek gerekli miktar için bankamızdan talep ederek fazla kredi çekmemiş olacağız. Bu sayede faiz ve ödeme süresinde azalmalara gidilmiş olacaktır.

admin

"İça Grup Medya Bilişim Mimarlık İnşaat Sanayi Ticaret Ltd Şti Tanıtım, reklam, sosyal medya hizmetleri, program yazılım web sitesi kurusal hizmetleri Plan, proje, anahtar teslimi, tadilat, onarım, yapsat. Emlak gayrimenkul değerlendirme hzimetleri İç ve dış tasarımlar. Kurumsal kimlik yönetim kuruluş hizmetlerimiz. Sürekli gelişen ve değişen sistemde hızlı ve etkili çözümler sunmaktır" ALT FİRMALARIMIZ BY EMLAK TAVAN DUVAR BY İLYAS ÇALIŞ BY DESİNG

Yorum Yap